Acht september was de dag waar ex-profvoetballer Gregory van der Wiel het meest tegenop zag. Op die dag zou zijn villa onder de veilinghamer belanden. Dit was niet de eerste keer dat er een veiling van zijn villa zou plaatsvinden, maar de vorige keren wist hij deze uit te stellen. Nu ontdekt bekendeburen echter dat er sprake is van een totaal andere wending.
Villa onderhands verkocht
Op de veilingsite staat namelijk te lezen dat niemand meer kan bieden op de villa, want deze is onderhands verkocht. Voor welke prijs is op dit moment helaas nog niet bekend.
Van droomvilla tot financieel drama?
Gregory kocht zijn villa in 2021 voor een koopsom van 1.395.000 euro en liet er destijds twee hypotheken op vestigen van in totaal 1.930.000 euro. In 2022 zette hij de villa alweer te koop voor 2.395.000 euro, maar een koper bleef uit. Sindsdien is het bergafwaarts gegaan. In september 2025 legde een schuldeiser voor 834.800 euro conservatoir beslag op de villa.
Twee keer wist de rechter Gregory te redden
Wie de zaak-Gregory al een tijdje volgt, weet dat dit al zijn derde ontmoeting is met de deurwaarder. Al twee keer eerder werd er een executieveiling aangezegd, en al twee keer werd die op het laatste moment door de rechter tegengehouden.
In januari 2026 besliste de rechter voor de tweede keer in het voordeel van Van der Wiel en gaf hem daarbij vijf maanden de tijd om zijn financiën op orde te krijgen of een herfinanciering te regelen. De leningverstrekker kreeg zelfs een dwangsom van 10.000 euro per dag boven het hoofd, mochten ze binnen die vijf maanden opnieuw actie ondernemen.
Nu blijkt de villa onderhands te zijn verkocht, en snel zal duidelijk worden of Gregory financieel wel of niet de boot in gaat.