De voormalige Ajax- en FC Barcelona-voetballer Richard Witschge probeert al enige tijd zijn penthouse in Amsterdam-Zuid te verkopen. In juni vorig jaar zette hij de woning te koop voor een vraagprijs van 1.199.000 euro. Het penthouse, dat hij samen met zijn vrouw Lia in 2019 kocht voor 960.000 euro, bleek echter lastig te verkopen.
Prijsverlaging en oplopend verlies
Omdat er geen koper opdook, heeft Witschge de vraagprijs in stappen verlaagd:
Eerst daalde de vraagprijs naar 1.185.000 euro (14.000 euro minder).
Vandaag, 14 januari, heeft hij de prijs opnieuw verlaagd naar 1.175.000 euro, waarmee de totale verlaging nu 24.000 euro bedraagt.
Met een hypotheek van 1,2 miljoen euro lijkt Witschge op dit moment een verlies van minimaal 25.000 euro te moeten incasseren, mocht de woning op deze prijs verkocht worden.
Teleurstelling bij Ajax: Geen contractverlenging
Tot zijn grote teleurstelling kreeg Witschge afgelopen zomer geen contractverlenging als assistent-trainer bij Ajax. Ondanks eerdere toezeggingen tijdens het bewind van voormalig technisch directeur Sven Mislintat, werd zijn contract niet verlengd. Dit leidde tot een conflict, waarbij Witschge een arbitragezaak aanspande tegen de club. Recent heeft hij bij de arbitragecommissie van de KNVB een getuigenverhoor afgedwongen over zijn vertrek bij Ajax.
Wat biedt het penthouse?
Ondanks de uitdagende verkoop biedt het penthouse veel luxe aan een potentiële koper:
Woonoppervlakte: 158 m²
Aantal kamers: 3 (waaronder 2 slaapkamers en 1 badkamer)
Terras: Een ruim terras met een weids uitzicht
Keuken: Luxe open keuken met moderne inbouwapparatuur en een stijlvolle kastenwand
Extra: Een van de kamers is ingericht als kleedkamer, maar kan eenvoudig worden omgebouwd tot een extra slaapkamer.
Duurzaamheid en erfpacht
Het penthouse beschikt over een energielabel B, wat betekent dat er al veel energiebesparende maatregelen zijn getroffen. Bovendien is de erfpacht voor eeuwig afgekocht, wat een groot financieel voordeel biedt voor de koper.
Waarom kopen?
Met zijn locatie in het geliefde Amsterdam-Zuid, het moderne interieur en de duurzame eigenschappen blijft het penthouse een aantrekkelijke optie. Het is nu afwachten of deze nieuwe prijsverlaging eindelijk de juiste koper oplevert.
voor meer voetbalnieuws ga naar voetbalflitsen.nl