Eerder bracht Bekendeburen de scoop dat presentatrice Eva Jinek een monumentale miljoenenvilla in Den Haag heeft gekocht. Wat een droomdeal leek, blijkt nu toch een pittige adder onder het gras te hebben. Wij ontdekten, dat er in de villa van Eva asbesthoudende materialen aanwezig zijn die moeten worden verwijderd.
Officiële melding gemeente Den Haag
Op 27 juli 2026 publiceerde de Gemeente 's-Gravenhage in de officiële bekendmakingen een melding met de naam "het verwijderen van asbesthoudende materialen uit het pand". Het gaat om Eva's Haagse villa aan de Van Stolkweg.
Asbest: het schrikwoord dat je niet wilt horen
Voor wie het even is vergeten: asbest is een schadelijke stof die tot in de jaren tachtig veel werd verwerkt in bouwmaterialen zoals dakbedekking, vloerbekleding, isolatie en kit. In veel oude villa's uit de vorige eeuw is het dus geen vreemde vondst. Maar prettig is het allerminst. Zolang de asbest goed vastzit in het materiaal is er geen direct gevaar. Wordt het echter beschadigd, bijvoorbeeld tijdens een verbouwing, dan komen er kleine vezels vrij die bij inademing echt serieuze gezondheidsschade kunnen veroorzaken. Longkanker en asbestose zijn de bekendste voorbeelden.
Dat Eva's villa er nu vanaf moet, is dus geen luxe maar noodzaak. En daar hoort een gespecialiseerd asbestsaneringsbedrijf bij, mét beschermende pakken en officiële afvoerprocedures. Geen doe-het-zelf-klusje, en zeker geen goedkoop grapje.
De verdwenen bouwcontainer
Ondertussen zijn er ook aan het pand zelf zichtbare aanwijzingen dat er iets niet gaat zoals gepland. Aanvankelijk stond er voor de villa een grote bouwcontainer klaar, die het startsignaal moest zijn voor Eva's verbouwing. Inmiddels is die container spoorloos: hij is weggehaald en van bouwactiviteit is al een tijd geen sprake meer. Het lijkt er dus sterk op dat de verbouwing is stilgelegd nadat de asbest werd ontdekt. Logisch ook, want zolang die stof niet is verwijderd door een gespecialiseerd bedrijf, mag er in het pand simpelweg geen enkele werkzaamheid meer plaatsvinden.
Een dure tegenvaller
Voor Eva is dit ongetwijfeld een flinke domper. Ze kocht haar Haagse villa met de bedoeling om er iets moois van te maken, en nu blijkt dat er eerst een saneringsklus doorheen moet voordat er van welke verbouwing dan ook sprake kan zijn. Dat kost tijd, gedoe én geld. Aan een professionele asbestsanering hangt een stevig prijskaartje: afhankelijk van de omvang kan zoiets al snel oplopen tot tienduizenden euro's. En bij een villa van dit formaat kan dat behoorlijk in de papieren lopen.
En nu?
Voor Eva is het even doorbijten. Zodra de asbest is verwijderd, kan de verbouwing alsnog gewoon doorgaan en wordt haar Haagse villa alsnog het droomhuis dat ze voor ogen had. Wij houden het in de gaten.